Τρίτη, 10 Απριλίου 2018 10:18

ΓΙΑ "ΥΨΗΛΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ" ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΤΟΥ ΜΠΑΚΟΥ ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ

Την ανοδική πορεία του ελληνικού τραμπολίνο καλούνται να επιβεβαιώσουν οι συνολικά δεκαπέντε αθλητές και αθλήτριες που θα πάρουν μέρος στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών και εφήβων-νεανίδων, από τις 12 έως τις 15 Απριλίου στο Μπακού.

Οι Εθνικές ομάδες αναχωρούν αύριο (Δευτέρα 09/04) για την πρωτεύουσα του Αζερμπαϊτζάν, αποτελούμενες από τους Κώστα Γράψα, Μάριο Γράψα, Απόστολο Κουταβά, Νίκο Σαββίδη (τραμπολίνο ανδρών), Λίλα Κασάπογλου (τραμπολίνο γυναικών), Δημήτρη Μακρή, Αρσέν Ντερεμπασιάν (τραμπολίνο εφήβων), Αγγελική Καλπαξή, Αναστασία Παπαδημητρίου, Αντωνία Σακελλαρίδου, Λυδία Τσακαλίδου (τραμπολίνο νεανίδων), Ελισάβετ Βαλλερά, Αλεξάνδρα Εφραίμογλου, Αγγελική-Άννα Ζορμπά, Αρετή Κέντρου (ακροβατικός διάδρομος νεανίδων).
Μαζί τους θα ταξιδέψουν οι προπονητές Κυριάκος Μαβιτζής, Βασίλης Αγγελάκος, Βαρβάρα Βοϊβόδα, Δημήτρης Τσακαλίδης, Αρτούρ Γιεριμιάν, Απόστολος Σταυριανίδης και οι διεθνείς κριτές Δημοσθένης Χρυσοσπάθης και Βαγγέλης Κολοζάκης.

Η διοργάνωση του Μπακού θα αποτελέσει, παράλληλα, κριτήριο πρόκρισης τόσο για τους Ευρωπαϊκούς Αγώνες «Μινσκ 2019» σε ό,τι αφορά στους αθλητές της κατηγορίας ανδρών-γυναικών, όσο και για τους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων «Μπουένος Άιρες 2018» για τον έφηβο Δημήτρη Μακρή και τη νεανίδα Αντωνία Σακελλαρίδου.

Το πρόγραμμα των αγώνων (σε ώρες Ελλάδας):

 

Πέμπτη 12 Απριλίου

11:00 – 16:50: Προκριματικός ατομικού τραμπολίνο εφήβων & νεανίδων
(ΕΦΗΒΟΙ: Δημήτρης Μακρής, Αρσέν Ντερεμπασιάν, ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Αγγελική Καλπαξή, Αναστασία Παπαδημητρίου, Αντωνία Σακελλαρίδου, Λυδία Τσακαλίδου)
18:00 – 19:00: Τελικός ομαδικού τραμπολίνο εφήβων & νεανίδων.

 

Παρασκευή 13 Απριλίου

11:00 – 16:50: Προκριματικός ατομικού τραμπολίνο ανδρών & γυναικών
(ΑΝΔΡΕΣ: Κώστας Γράψας, Μάριος Γράψας, Απόστολος Κουταβάς, Νίκος Σαββίδης, ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Λίλα Κασάπογλου)
11:00 – 13:30: Προκριματικός ακροβατικού διαδρόμου εφήβων & νεανίδων
(ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Ελισάβετ Βαλλερά, Αλεξάνδρα Εφραίμογλου, Αγγελική-Άννα Ζορμπά, Αρετή Κέντρου)
18:10 – 18:50: Τελικός ομαδικού ακροβατικού διαδρόμου εφήβων & νεανίδων
18:50 – 19:50: Τελικός ομαδικού τραμπολίνο ανδρών & γυναικών.

 

Σάββατο 14 Απριλίου

11:00 – 13:30: Προκριματικός συγχρονισμένου τραμπολίνο εφήβων & νεανίδων
(ΕΦΗΒΟΙ: Δημήτρης Μακρής / Αρσέν Ντερεμπασιάν, ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Αναστασία Παπαδημητρίου / Αντωνία Σακελλαρίδου, Αγγελική Καλπαξή / Λυδία Τσακαλίδου)
13:30 – 15:10: Προκριματικός συγχρονισμένου τραμπολίνο ανδρών & γυναικών
(ΑΝΔΡΕΣ: Κώστας Γράψας / Μάριος Γράψας, Απόστολος Κουταβάς / Νίκος Σαββίδης)
17:40 – 19:00: Ημιτελικός ατομικού τραμπολίνο εφήβων & νεανίδων
19:00 – 20:20: Ημιτελικός ατομικού τραμπολίνο ανδρών & γυναικών.

 

Κυριακή 15 Απριλίου

11:30 – 12:00: Τελικός συγχρονισμένου τραμπολίνο εφήβων & νεανίδων
12:50 – 13:20: Τελικός συγχρονισμένου τραμπολίνο ανδρών & γυναικών
15:00 – 15:30: Τελικός ατομικού τραμπολίνο εφήβων & νεανίδων
16:20 – 16:50: Τελικός ατομικού τραμπολίνο ανδρών & γυναικών.

Πνευματικα Δικαιωματα

Δημος Κερατσινιου - Δραπετσωνας

Copyright © 2018 Δήμος Κερατσινίου - Δραπετσώνας.
Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.

"Όροι Χρήσης || "Πολιτική Cookies

Επικοινωνηστε Μαζι μας

Θα θελαμε να ακουσουμε απο εσας!

Αποστολή Μηνυμάτων μέσω της Φόρμας.

Επικοινωνία με : 2132074600

Διεύθυνση

Ελευθερίου Βενιζέλου 200, Κερατσίνι, Αττική,
Ελλάδα 18756

Κοινωνικη Δικτυωση

Περιοδικη Ενημερωση

Πολιτική Απορρήτου
Τα cookies επιτρέπουν μια σειρά από λειτουργίες που ενισχύουν την εμπειρία σας στον ιστότοπο. Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies και με τους "Όρους Χρήσης" του Ιστοτόπου του Δήμου.